Przeszłości już nie ma, przyszłości jeszcze nie ma. Przyjrzyjmy się zatem teraźniejszości.

 

Witajcie kochani! Witajcie w Nowym Roku, który już od pierwszych dni wchłonął mnie całkowicie. 1,2,3… już jest 9.01? Mimo iż kocham kontrolować wszystko wokół, uwielbiam planować, lubię czasem poddać się nurtowi. Z ciekawością wypatrywać gdzie tym razem mnie poniesie. Dobrze jest czasem oddać kontrolę, znaleźć się w nowej rzeczywistości, poznać nowych ludzi, pokonać nowe przeszkody, stanąć twarzą w twarz z nowymi wyzwaniami. Takie „poddanie się wszechświatu“ daje nam szansę na posmakowanie nieznanego. Uwielbiam nowe starty, które daje Nowy Rok, w dzieciństwie uwielbiałam zapach nowych zeszytów, książek, uwielbiam nieznane, które czeka na mnie w mglistej przyszłości. Pierwszy dzień w szkole, w nowej pracy, nowe mieszkanie, nowe wyzwania, ludzie, etapy. Często łapię się na tym, że nie mogę doczekać się jutra, kolejnego miesiąca, roku.

 

Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili, gdy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno. – Konfucjusz

W tym całym pędzie za „nieznanym nowym“ zapominamy o piękność egzystencji, tu i teraz. Nam współczesnym ludziom czasami bardzo trudno jest docenić ten wielki dar, jakim jest teraźniejszość, a przecież przeszłości już nie ma, przyszłości jeszcze nie ma. Przyjrzyjmy się zatem teraźniejszości. Cieszmy się tym, co mamy na wyciągnięcie ręki. Prawdziwe szczęście jest w niedocenionym „tu i teraz“. Wystarczy pozwolić sobie, aby je poczuć! Wystarczy zatrzymać się na chwilę, rozejrzeć wokół – ukochana osoba siedząca obok, e-mail od przyjaciela, małe sukcesy, słońce tańczące na nosie, górskie powietrze podczas wycieczki, pies merdający ogonem na nasz widok. Nie wiem, gdzie teraz jesteście czytając te słowa, ale oderwijcie na chwilę wzrok od ekranu laptopa czy smartfona i rozejrzyjcie się dookoła. Wczujcie się w ten moment, co sprawia, że jesteście szczęśliwi?

 

Już dziś, teraz, pozwólmy sobie na luksus cieszenia się z tego, co mamy, nie odkładajmy naszego życia na jutro czy pojutrze. Przestańmy, na chwilkę, czekać na nowe, lepsze, wierzyć, że najwspanialsze jeszcze przed nami.

 

Przyszłość będzie szczodra jedynie wtedy, kiedy wszystko ofiarujesz teraźniejszości.

Albert Camus

 

Szara, nudna codzienność wcale nie musi być taka zła.

White jeans- Mango| Shoes- Michael Kors| Faux Fur- Zara| Hoodie- Zara| Bag- Zara| Shades- Dior

Komentarze

Brak odpowiedzi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola są oznaczone *