BLOGI WARTE POLECENIA – BLOGI PARENTINGOWE

Już od jakiegoś czasu nosiłam się z zamiarem napisania tego postu. Finalnie do opublikowania tej notki zmotywowała mnie akcja Share Week, której pomysłodawcą jest Andrzej Tucholski – w dużym uogólnieniu akcja polega na tym, że twórcy internetowi na łamach swoich mediów polecają czytelnikom innych twórców. Osobiście uważam, że tego typu działania za świetną inicjatywę – niezależnie od tego, jakie motywy za tym stoją ☺ Zawsze istnieje szansa, że wskażemy komuś nowe miejsce w sieci, które go zainspiruje, pomoże mu, dostarczy wartościowych treści, lub po prostu pokażemy komuś fajnego bloga, na którego będzie mógł zaglądać podczas porannej kawki.

Internet, jego tajniki, YT, Social Media i tematy z nimi związane to moja pasja. Blogi uwielbiam, swój pierwszy założyłam w gimnazjum – charakteryzował się infantylną nazwą, zawartością, którą teraz można swobodnie nazwać lol contentem- ale był ☺. Prowadzenie własnej strony to moja praca/pasja/hobby – uwielbiam przygotowywać posty na bloga i SM z nim powiązane, sama z ogromną chęcią też zaglądam na strony innych osób.

Dziś chciałabym podzielić się z Wami moimi nowymi odkryciami. Jeszcze do niedawna, tematy parentingowe nie interesowały mnie W OGÓLE. Strony, na które regularnie zaglądałam traktowały o podróżach, jedzeniu, modzie, tajnikach SM… ale z pewnością nie o dzieciowych tematach ani niczym co z tym związane. Teraz wraz z nowym etapem w życiu, do moich zainteresowań dołączyło nowe, niezwykle interesujące zagadnienie ☺ Dlatego też nazywam je „nowymi odkryciami“ mimo, że w blogosferze funkcjonują od lat i mają sporą rzeszę odbiorców. Moje zestawienie jest dość, jakby to nazwać, różnorodne. Blogi te poruszają różne tematy, nie skupiają się tylko na sferze mama- dziecko, wyróżniają się albo świetnymi zdjęciami, albo genialnie napisanymi tekstami, albo stoją za nimi osoby, które zauroczyły mnie swoim charakterem czy … szalonym Instastories.

W tym miejscu chciałabym Was poprosić, o polecenie swoich typów– chętnie poznam inne strony, o których pewnie nie mam pojęcia, a które mogą wnieść jakąś wartość do mojego życia, Komentujcie i polecajcie, jestem bardzo ciekawa Waszych typów.

 

Na początek- Mama Ginekolog

 

Jak wskazuje tytuł, jest to blog lekarki ginekolożki, która jest … mamą. Nicole Sochacki-Wójcicka, autorka bloga jest ciepłą, empatyczną osobą ze sporym zasobem wiedzy, którą zechciała się dzielić na swoim blogu oraz SM. Ma lekkie pióro, w swoich wpisach w obiektywny sposób omawia i prezentuje ważne dla mam i dla kobiet ciężarnych zagadnienia, posiada również zdolność zjednywania sobie czytelników.

Na jej blogu znajdziecie odpowiedzi na tak nurtujące pytania, jak: czy wolno współżyć w ciąży, na czym polega USG połówkowe, cała prawda o rozstępach w ciąży, czy w zaawansowanej wolno latać samolotem i wiele, wiele innych. We wpisach porusza też tematykę badań w ciąży, diagnostyki prenatalnej.

Ogólnie rzecz biorąc to bardzo dobre źródło wiedzy na temat porodu, karmienia piersią i innych spraw, o jakie można pytać ginekologa zwłaszcza podczas pierwszej ciąży.

 

Bakusiowo

Czyli Mati, Malwina i Maciek ☺ Pierwsze skrzypce gra jednak na blogu Malwina. Blog powstał niecałe trzy miesiące po narodzinach jej pierwszego dziecka. To jej głos słyszymy w większości postów, w których znajdziecie cięty żart, trafne uwagi, dobre porady, a czasem opowieści o macierzyństwie i ciąży bez cukru i bez owijania w bawełnę. Bynajmniej nie jest to typowa „matka polka“.

Swój blog określa blogiem rodzinnym, połączeniem bloga lifestyle i parentingowego. Znajdziecie tam cały wachlarz tematów od ciąży, przez kuchnię, podróże, mogę, czy pogadanki na nurtujące ją tematy. Osobiście – uwielbiam ją! Za lekkie pióro, za poczucie humoru i za przydatne artykuły.

 

SuperStyler

Marta, Janek i dwa brzdące – Miecio i Zyzio – UWIELBIAM! Jakiś miesiąc temu koleżanka (również świeżo upieczona mama) pokazała mi tego bloga, no i przepadłam. Weszłam przypadkiem, a teraz zaglądam regularnie. Codziennie śledzę ich szalone Instastories, na którym pokazują życie całej, czteroosobowej rodzinki. W humorystyczny sposób walczą z hejtem, z lekkim przymrużeniem oka w codziennych relacjach pokazują życie rodzica.

Na blogu piszą o macierzyństwie, które wg. samej Marty, dalekie jest od perfekcji i do którego mają spory dystans. Marta na blogu pokazuję, jak schudła po ciąży, jak radzi sobie z nieprzespanymi nocami będąc mamą, jakich kosmetyków używa na co dzień i jak czesze swoje niesforne włosy.

Ogólnie rzecz biorąc dużo tematów pareningowych poprzeplatanych lifestyle ☺ Koniecznie zajrzyjcie!

 

LadyGugu

Za Lady Gugu kryje się, Kinga Stępień. Blogerka próbuje przeprowadzić rodziców przez meandry rodzicielstwa zgłębiając dla nich tematy z nim związane. Przeplata je tematami modowymi, żywieniowymi, lifestylowymi. Dzieli się swoim doświadczeniem związanym z kupowaniem akcesoriów dziecięcych i urządzaniem wnętrz. Blog, na którym każda mama znajdzie coś dla siebie. Mnie najbardziej zachwyciła kategoria „w mojej kuchni“ – może dlatego, że sama zaczynam eksperymentować w tej materii ☺

 

Blog Ojciec

Kamil Nowak, czyli BlogOjciec.pl, nie da się ukryć, że jest to wyjątkowe miejsce w sieci, które jest jednym z najpopularniejszych blogów parentingowych. Kamil obala stereotyp, jakoby mężczyźni mieli mniejsze predyspozycje do zajmowania się dziećmi. Na blogu dzieli się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami. Początkowo pisał o tym, z czym sam miał problemy. Żeby je rozwiązać, musiał szukać sposobów- w internecie, poradnikach, badaniach naukowych. Znajdował odpowiedź, a później dzielił się własnym doświadczeniem na blogu. Robi tak do dziś.

Jego wpisy, oparte na własnych, bogatych doświadczeniach, dotyczą codziennych rodzicielskich dylematów, oglądania telewizji, zabawek, dziecięcego zdrowia, diety, wyjazdów, szczepionek, słodyczy, kupowania zabawek.

BlogOjciec to przede wszystkim poradnik, pisany przez rodzica dla rodziców. Bardzo polecam 🙂 .

 

Komentarze

Brak odpowiedzi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola są oznaczone *