11 INSPIRUJĄCYCH PROFILI NA INSTAGRAMIE, KTÓRE MUSICIE ZACZĄĆ ŚLEDZIĆ

 

W dzisiejszym wpisie chciałabym przełamać pokutujący w dalszym ciągu mit, że Instagram to tylko selfie, dziubki i zdjęcia przedstawiające jedzenie czy imprezy.

Instagram to masa użytkowników robiących kapitalne i inspirujące zdjęcia. Osobiście kocham to medium. Podczas gdy z Facebooka korzystam sporadycznie, na Instagram zaglądam kilka razy dziennie.

Poszukuję tam dobrych fotografii, określonej estetyki, inspirujących osób i profili. Konta, które śledzę w dużej mierze zależą od etapu w moim życiu, na jakim obecnie się znajduję. Kiedyś były to głównie profile podróżnicze i modowe, następnie dołączyły do nich profile fitness. Obecnie, obok pozostałych, poszukuję profili parentingowych oraz profili wnętrzarskich. Na Instagramie szukam bowiem… inspiracji. Traktuję go jak „galerię sztuki“ w mikro wydaniu. Tak po prostu banalnie.

Tak samo traktuję swój profil – jako miejsce, gdzie możecie wpaść, zainspirować się, dowiedzieć się czegoś o fajnych „jedzeniowych“ miejscach w Wawie, o tym, co w modzie piszczy, gdzie warto wyjechać na weekend czy gdzie kupić przyjemne dla oka i praktyczne dodatki dla dziecka.

Nieważne czy profile, na które trafiam mają 100  czy 200 tysięcy followersów, jeśli kadry tam przedstawione wywołują u mnie zachwyt, pobudzają moją wyobraźnię, czy powodują, że automatycznie chcę robić jeszcze piękniejsze zdjęcia i doskonalić mój profil klikam „obserwuj“.

Jeśli w dalszym ciągu twierdzicie, że Instagram to „nic ciekawego“ zachęcam do zapoznania się z kilkoma wyjątkowymi profilami, które sama śledzę.

Dziś chciałabym pokazać Wam moich ulubieńców z kategorii, które można znaleźć za hashtagami: #homedecor, #home, #flatlay. Gwarantuję zarówno przyjemne doznania estetyczne, jak i to, że kilka minut spędzonych na ich oglądaniu zachęci Was do pracy nad własnym feedem ☺.

Kolejność jest zupełnie przypadkowa.

Ok, to co, lecimy?

 

  1. Roomor_

2. Dom.w.kadrze

3. Karolina_Pingielska

4. Lovingitpl

5. Mojedolcevitablog

6. Deer.home

7. Alabasterfox

8.K7909

9.Scraperka

10.Westwing.pl

11.Hakauuka

 

Komentarze

4 komentarze
7 maja 2018 at 12:59

Poza tym trzeba też pamiętać, że powinno to służyć jako inspiracja i motor napędowy do działania, ale nie jako „dobijanie” człowieka przez to, że jego dom czy życie nie wpisuje się do kanonu instagrama 🙂

7 maja 2018 at 13:45

Wydaje mi się, że to już zależy wyłącznie od odbiorcy i jego postrzegania świata, dla jednego coś jest motywatorem a dla innego powodem do zdołowania się.

10 maja 2018 at 12:17

Świetne inspiracje! Tak jak mówisz, na Instagram trzeba patrzeć z dystansem. Wiadomo, że nikt nie będzie publikował zdjęć w brudnych dresach – takie inspiracje to się ma u siebie w domu nieraz 😀 Instagram to mimo wszystko według mnie rewelacyjne źródło inspiracji, tylko trzeba znać odpowiednie adresy – świetny wpis. Ja na swoim blogu również poruszyłam temat Instagramu, polecam wszystkim, którzy nadal myślą, że Instagram to dołowanie innych oraz idealne życie. To tylko idealny wycinek z naszego życia https://www.polishszik.pl/instagramowa-sciema/ Pozdrawiam!

11 maja 2018 at 08:08

Dziękuję bardzo 🙂 Niby banalna prawda, a jednak dużo osób jakby nie zdawało sobie z tego sprawy. Wszystko jest dla ludzi ale… z głową:)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola są oznaczone *