CO WARTO OGLĄDAĆ NA NETFLIXIE?

Ile razy wpisywałyście w wyszukiwarkę frazę „komediowe seriale dla kobiet?“ lub „serial podobny do : Gossip Girl/ Pamiętników Wampirów/ BH9020/PLL“? Ja setki. Nigdy jednak nie byłam w 100% ukontentowana efektami tych poszukiwań ☺. Idąc jednak w ślad za powiedzeniem „szukajcie a znajdziecie“, grzebałam w sieci i grzebałam, aż natknęłam się na dwa seriale, które (po obejrzeniu wszystkich możliwych odcinków) uważam za godne polecenia.

Zatem dziś przybywam z propozycją serialową dla tych z Was, które szukają czegoś :

a) mega wciągającego

b) kobiecego

c) śmiesznego

d) lekkiego/niewymagającego.

Jestem serialowym freakiem. Zazwyczaj oglądamy po kilka pozycji na raz. Wiele też porzucamy już po jednym odcinku- życie jest za krótkie, aby oglądać słabe seriale, prawda ? ☺.

Ten, o którym za chwilę Wam opowiem należy do tych, które są lekkie, niewymagające a mimo to chcesz zobaczyć do końca, i to najlepiej od razu!

Pierwszy z nich to…

JEJ SZEROKOŚĆ AFRODYTA. W pierwszym odcinku poznajemy niezbyt mądrą ale za to piękną blondynkę, modelkę -Debbie Dobkins oraz jej przystojnego narzeczonego Greysona. Dziewczyna wiedzie idealne życie w idealnym … ciele.

Teraz VO w tle powinien powiedzieć „Los bywa jednak przewrotny“ . (Tak, oglądam zdecydowanie za dużo seriali ;p)

W drodze na casting, Deb ginie w wypadku samochodowym i trafia do nieba. Gdy dowiaduje się o swojej śmierci wpada we wściekłość i zdenerwowana, naciska na przycisk „powrotu“, który pozwala jej odzyskać życie i wrócić na ziemię. Jakież jest jej zaskoczenie, gdy budzi się w nie swoim ciele!

Dusza Deb przybiera postać Jane- tragicznie zmarłej, inteligentnej prawniczki, w rozmiarze… XXL. Modelka zamknięta w ciele XXL? To będzie interesujące!

Deb nie ma wyjścia i od tej chwili musi zacząć żyć życiem Jane. Początkowo przerażona, postanawia wykorzystać drugą szansę i uczy się na od początku życia w nowym, jakże innym ciele wyposażonym w niebywałą wiedzę prawniczą. Co interesujące Jane nie zaczyna wszystkiego od tego, aby znów nosić rozmiar S, a od… zmiany wizerunku „starej“ Jane oraz jej sposobu postrzegania świata.

W serialu roi się od zabawnych scen i wątków, z pewnością jest to idealna propozycja dla tych, którzy lubią zrelaksować (czyt. odmóżdżyć) się na kanapie po całym dniu w pracy.

Jeśli czujecie niedosyt to mam też drugą propozycję…

JANE THE VIRGIN. Na serial ten trafiłam przypadkiem, przeglądając bibliotekę Netflixa. Przyznam, że po przeczytaniu opisu serialu, klikałam PLAY bez większego przekonania. Czemu zapytacie? Już wyjaśniam.

Jane, 23-letnia dziewczyna w wyniku błędu lekarskiego zachodzi w ciążę. „What?“ zapytacie. Ano tak, zamiast rutynowej cytologi, przechodzi zabieg inseminacji. Trochę zagmatwane? Poczekajcie, mam dla Was coś lepszego.

Zabieg ten przeprowadza lekarka, która roztargniona po zerwaniu ze swoją dziewczyną dokonuje niewybaczalnej pomyłki. Pechowa Pani doktor okazuje się być siostrą (do tego alkoholiczką) ojca (niezwykle przystojnego i bogatego) przyszłego dziecka Jane.

Przed Jane stoi dość trudne zadanie, musi poinformować swojego narzeczonego, o tym, że urodzi dziecko innemu mężczyźnie (którego pocałowała 5 lat temu), a przecież… jest dziewicą. Brzmi jak telenowela? Dokładnie! O to właśnie chodzi ☺.

Serial ten to pastisz typowej, brazylijskiej telenoweli. Do tego bardzo zabawny i bardzo udany. Oprócz walorów humorystycznych dużym atutem jest również ilość odcinków w sezonie. GORĄCO POLECAM!

Komentarze

6 komentarzy
trustmeiamfat
11 lipca 2018 at 14:47

Polecam good girls na netflix ????

11 lipca 2018 at 15:17

ooo to cos nowego 🙂

Marta
11 lipca 2018 at 15:36

Widzę że ogladamy te same seriale ????

11 lipca 2018 at 19:20

😀

Ada
11 lipca 2018 at 17:13

Gdy tylko zobaczyłam tytuł, chciałam Ci polecić Jane The Virgin ????????????

11 lipca 2018 at 19:20

swietny jest 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola są oznaczone *