CO WARTO OGLĄDAĆ NA NETFLIXIE?

Breaking Bad – lubicie, oglądaliście? Nie ma chyba serialomaniaka, który nie słyszałby o tym serialu. Nie znam też osoby, która by go nie lubiła. Jeśli tak jak ja lubiliście BB i tęsknicie za tego typu historiami to mam dziś dla Was świetny serial od Netflix w stylu Breaking Bad.

Jak jesień to wiadomo – seriale. Długi wieczór po pracy, aż prosi się, aby obejrzeć coś dobrego. Co wybrać? Mam dla Was świetną propozycję, będą narkotyki, ciężarówki pełne kasy, mafia i trochę amerykańskich rednecków. Oto Ozark– serial, który w 2017 roku pojawił się na Netflixie. Ozark jest dowodem na to, że wciąż da się zrobić coś ciekawego ze znanej już wcześniej formuły/ historii. Wystarczy podać ją w interesujący sposób. Dawno nie czułam takiego dreszczu wyczekiwania i napięcia towarzyszącego kolejnym odcinkom.

Ozark opowiada historię doradcy finansowego – Martina Byrde. Który wiedzie spokojne życie to momentu, gdy jego wspólnik, defrauduje pieniądze mafii, która nie bawiąc się w dochodzenie prawdy, zaczyna egzekucję. Aby uniknąć wyroku śmierci wiszącego nad całą jego rodziną, Marty oferuje mafii swoje usługi tj. wypranie milionów dolarów.

W taki oto sposób ze zwykłego pracownika biurowego staje się ogromną machiną do prania brudnych pieniędzy. Marty razem z rodziną osiedla się w tytułowym Ozark, gdzie kontynuuje szemrany interes. Cały czas wisi nad nim widmo zemsty mafii- jeśli w ciągu lata nie uda mu się wyprać ośmiu milionów dolarów, jego rodzina zginie.

Za każdym razem, gdy naszemu bohaterowi zaczyna się wszystko układać… scenarzyści szykują dla widzów niespodziankę – (spoiler 🙂 ) sielanki nie będzie. Na swojej drodze Marty zmaga się nie tylko szalonymi mieszkańcami Ozark, mafią, kartelem, FBI, ale też z własną rodziną, która z czasem, również zaczyna odkrywać dość istotną rolę w jego przedsiębiorczości.

Na ekranie oglądamy zmagania zwykłego człowieka w niezwykłej sytuacji. Marty okazuje się niesamowicie rezolutny. Choć trudno z nim nie sympatyzować, w miarę rozwoju serialu spokojny, zaradny i inteligentny mężczyzna pokazuje swoje drugie oblicze, z jakim nie każdy chciałby mieć do czynienia.

Dzieje się tu na tyle dużo, że serial wciąga i pozostawia niedosyt. Atmosfera budowana jest powoli, ale bardzo skutecznie z każdym kolejnym odcinkiem wciąga jeszcze bardziej.

Dajcie znać czy i Wam ten serial przypadł do gustu!

Komentarze

2 komentarze
25 października 2018 at 09:14

Nie słyszałam wcześniej o tym serialu. Koniecznie muszę go zobaczyć 🙂

25 października 2018 at 17:24

oj tak 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola są oznaczone *